
Skąd brać w Polsce ręce do pracy? Migracja to jedno, ale korzystamy też z innego „rezerwuaru”
Tak mało ludności nie mieliśmy jeszcze nigdy w najnowszych danych, ale i nigdy aż tak dużo osób nie pracowało. Jednocześnie jesteśmy na historycznych minimach jeśli chodzi o bierność zawodową, czyli osoby, które nie pracują i żadnej pracy nie szukają.
Źródło: Next.Gazeta.pl

Działalność nierejestrowana 2023 r. Ile wynosi limit przychodów?
W 2023 roku wprowadzono drobne zmiany w regulacjach dotyczących działalności nierejestrowanej, które z pewnością ucieszą wiele osób. Od lipca znacznie podniesiono miesięczny próg przychodów, co ułatwia wypróbowanie prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Źródło: BusinessInsider.pl

Społeczeństwo się starzeje. Oto co może spotkać 50-latków na rynku pracy
W krajach OECD zatrudnienie jest najwyższe wśród osób liczących ok. 45 lat, a następnie gwałtownie spada po 50. roku życia. Wciąż utrzymują się stereotypy ukazujące starszych pracowników jako mniej zdolnych do nauki i adaptacji do nowych technologii – piszą w najnowszym raporcie eksperci PIE.
Źródło: Money.pl

GUS ujawnił nową prognozę. Co to oznacza dla przyszłych emerytów?
Struktura demograficzna polskiej populacji będzie zmieniała się w bardzo szybkim tempie. Biorąc pod uwagę niską liczbę urodzeń, powinniśmy już dzisiaj przygotowywać się na wyzwania pod kątem coraz większej grupy emerytów oraz coraz mniejszą liczbę osób w wieku przedprodukcyjnym i produkcyjnym.
Źródło: Money.pl

Wrocław: bądźmy aktywni bez względu na wiek
Aktywni, pełni energii i mają wysokie, potrzebne na rynku pracy kwalifikacje. Są także dojrzali społecznie, dysponują bezcennym doświadczeniem nabytym po 35
latach pracy i preferują zawodową stabilizację.
Źródło: Wroclaw.pl

PiS przeszarżowało? Jego wyborcy przełkną wyższy wiek emerytalny. Stawiają jeden warunek
Wystarczy 400 zł dodatku do miesięcznego świadczenia, by Polacy — w tym również wyborcy PiS — zgodzili się pracować o rok dłużej i nie przechodzili na emeryturę od razu po osiągnięciu wieku emerytalnego.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Out of the age?
Długowieczność jest prezentem XX wieku. Nauka, co z nią zrobić, jest wyzwaniem dla XXI wieku (Kathryn Lawler, Dyrektor Spraw Zewnętrznych w Atlanta Regional Commission).
Źródło: LiniaProsta.com

Wyczyściła w CV datę urodzenia. Podała ją dopiero przy podpisywaniu umowy
Rozmawiałam niedawno ze znajomą, która tak pokierowała całym procesem rekrutacyjnym, że w firmie się dowiedzieli ile naprawdę ma lat, dopiero kiedy podpisywała umowę o pracę. I parę dni po tym tę umowę rozwiązali.
Źródło: Onet.pl

Pomysły na pracę dla osób 60 plus
Współczesny rynek pracy jest dynamiczny i pełen wyzwań. Dla wielu osób po 60. roku życia może to być szczególnie trudne, gdyż zmagają się one z różnymi stereotypami i uprzedzeniami na temat ich wieku oraz ze szybko rozwijającą się technologią.
Źródło: Onet.pl

Pracownik 55+ jak mebel, który musi dostać do emerytury?
Pracodawca powinien wspomóc pracownika w myśleniu o swojej przyszłości w perspektywie ostatnich 5-10-15 lat kariery zawodowej, również z punktu widzenia własnych interesów.
Źródło: Onet.pl

Ani jednego dnia dłużej. Dane ZUS pokazują podejście Polaków do emerytury
Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, do których dotarł serwis Prawo.pl, nie pozostawiają złudzeń: w 2022 r. aż 70,3 proc. uprawnionym ZUS przyznał emeryturę w dniu, w którym osiągnęli wiek emerytalny.
Źródło: Money.pl

Polacy boją się biedy na emeryturze. Wiedzą już, że będą musieli pracować dłużej
77 proc. Polaków boi się, że świadczenia emerytalne, na jakie będą mogli liczyć w przyszłości, nie pozwolą im na godne życie. 55 proc. zakłada, że zostanie na rynku pracy dłużej, niż przewiduje to aktualny wiek emerytalny.
Źródło: Money.pl

Czy należy obniżyć wiek emerytalny? Wiemy, co myślą Polacy
Prawie co drugi Polak uważa, że wiek emerytalny powinien zostać obniżony, a tylko 20 proc. chce jego podwyższenia. Większość jest też zdania, że mężczyźni powinni przechodzić na emeryturę później niż kobiety.
Źródło: Wydarzenia.Interia.pl

Wielka Brytania: 90 proc. firm chce kontynuować prace w 4-dniowym tygodniu roboczym
Kolejne wnioski płynące z największego jak do tej pory badania czterodniowego tygodnia pracy wskazują, że ten może zostać na dłużej z brytyjskimi pracownikami. 56 spośród 61 firm zgłosiła chęć kontynuowania takiego modelu pracy.
Źródło: Biznes.Interia.pl

„Trzeba wrócić do dyskusji o wieku emerytalnym”. W Europie już to zrozumieli
Polacy muszą pracować dłużej, czy to się nam podoba, czy nie. I choć niekoniecznie musi to oznaczać przymusową podwyżkę wieku emerytalnego, to zdaniem ekonomistów bez zmian się nie obejdzie.
Źródło: Next.Gazeta.pl

Prof. Góra: Podniesienie wieku emerytalnego jest absolutnie oczywiste. To kwestia czasu
Jeśli chodzi o podniesienie minimalnego wieku emerytalnego, to jest działanie absolutnie oczywiste i z pewnością nastąpi. To wyłącznie kwestia czasu. Im szybciej się to stanie, tym dla wszystkich lepiej.
Źródło: Next.Gazeta.pl

Wiek emerytalny do zmiany? Prawie połowa chce zdecydowanej decyzji [SONDAŻ]
Prawie połowa Polaków chce obniżenia wieku emerytalnego – to wnioski z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Odpowiedź taką wskazało dokładnie 44,8 proc. pytanych. Zaledwie co trzecia osoba widzi konieczność podniesienia wieku emerytalnego.
Źródło: Next.Gazeta.pl

Generacja Z „najbardziej roszczeniowym pokoleniem”? To starsi muszą zmienić swoje nastawienie
Często słyszy się opinię, że pokolenie Z jest trudne i roszczeniowe. Specjaliści zajmujący się rekrutacją przekonują jednak, że taka ocena wynika z przyłożenia do „zetek” szablonów pasujących do poprzednich pokoleń.
Źródło: Money.pl

Nadchodzi pokolenie wypalonych? Skupieni na sobie młodzi zmierzą się z polskim kultem pracy
Na rynek pracy wchodzi pokolenie pracowników odrzucających wiarę w to, że praca jest najwyższą wartością. Jak przekonuje ekspertka, dla nich „praca nie jest celem sama w sobie”, lecz jest środkiem do celu, jakim jest samorozwój.
Źródło: Money.pl

Co zmotywuje pracownika? To mechanizmy znane z gier
Pracownika motywuje nie nagroda raz do roku, a nawet małe kwoty uzyskiwane zaraz po sukcesie. Mechanizmy znane z gier warto wykorzystać, by lepiej motywować zespół – przekonuje Wojciech Ozimek, wiceprezes One2Tribe.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Szef wysyła mnie na emeryturę. Będę żyła w nędzy
Może dla wielu kobiet możliwość przejścia na emeryturę w wieku 60 lat jest błogosławieństwem, dla mnie jednak to dramat — mówi Krystyna. Wedle wstępnych wyliczeń jej emerytura będzie niższa o 1 tys. zł od jej obecnych zarobków.
Źródło: Onet.pl

Nadchodzą duże problemy na rynku pracy. To wyzwanie nie tylko dla Polski
W Polsce przybywa firm, które planują zwolnienia. Jednocześnie w dalszym ciągu wiele przedsiębiorstw boryka się z niedoborem rąk do pracy. Paradoks? Niekoniecznie. Mimo gospodarczego spowolnienia wciąż brakuje specjalistów.
Źródło: Money.pl

Emerytury. Osoby w wieku 50+ planują nadal pracować
Jak wynika z raportu Koalicji Bezpieczni w Pracy „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2022”. Prawie 40 proc. badanych osób w wieku powyżej 50 lat chce pracować na emeryturze. Jak pokazują wyniki spisu powszechnego z 2021 roku.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Pokolenie Z konsumuje treści zupełnie inaczej
Generacja Z, korzystając z mediów społecznościowych na szeroką skalę, ma przy tym problem z weryfikacją publikowanych tam treści. Jak wynika z raportu i badania, media społecznościowe to kluczowe źródła informacji dla młodego pokolenia.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Praca: Zjawisko „cichego odchodzenia” jest tylko mitem?
W ostatnim czasie na rynku pracy głośno jest o zjawisku „cichego odchodzenia” („quiet quitting”). Polega ono na wykonywaniu w pracy minimum obowiązków. Czy „quiet quitting” to rzeczywiście realny problem? Co wpływa negatywnie na zaangażowanie w pracę?
Źródło: Biznes.Interia.pl

Dorabianie do emerytury. Ile można zarobić? Gdzie szukać ofert?
Coraz więcej osób pozostaje na rynku pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jak wynika z danych GUS, w drugim kwartale 2022 roku wśród osób będących w wieku emerytalnym 758 tys. pracowało. Według szacunków, nawet połowa z nich podejmuje pracę z powodów ekonomicznych.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Silver generation: pokolenie, którego nie można lekceważyć
Silver generation to najbardziej niedoceniona grupa społeczna na rynku. Wciąż postrzegana bywa przez pryzmat krzywdzących stereotypów lub wręcz lekceważona. Tymczasem to ludzie pełni chęci do życia, aktywni na wielu polach oraz podejmujący świadome decyzje konsumenckie.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Czterodniowy tydzień pracy? Prawie 3/4 Polaków chciałoby pracować krócej
Jak wynika z badania ManpowerGroup, prawie trzech na czterech Polaków chciałoby pracować cztery dni w tygodniu, zachowując przy tym prawo do wynagrodzenia za pięć dni. Jednocześnie pracownicy cenią sobie elastyczność w miejscu pracy.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Pokolenie Z „po cichu odchodzi z pracy”. Przed ich szefami stoi nie lada wyzwanie
Rynkiem pracy targają ogromne turbulencje związane z przewartościowaniem priorytetów pracowników po pandemii. Nakłada się na to moment wkroczenia w życie zawodowe pokolenia Z. „Zetki” jednak nie będą takimi pracownikami jak ich rodzice.
Źródło: Money.pl

Emerytury względem wynagrodzeń są coraz niższe. „Rząd zmarnował siedem lat”
Rząd zapowiada rekordową waloryzację emerytur i chwali się wypłatami dodatkowych świadczeń. Tymczasem prezes Instytutu Emerytalnego mówi o zmarnowanych siedmiu latach rządów, nierozwiązanych problemach i kupowaniu głosów wyborców.
Źródło: BusinessInsider.com.pl

Naukowcy po pięćdziesiątce założyli start-up, by zwalczać nowotwory
Kilkoro specjalistów z różnych dziedzin połączył plan zwalczania zachorowań na nowotwory, w tym jeden z najgroźniejszych, jakim jest nowotwór trzustki. Kiedy ruszyli ze wspólną firmą, żaden z udziałowców nie był już w wieku „start-uperskim”.
Źródło: Onet.pl

„Wiekowienie wymaga planowania” – wywiad z Anną Streżyńską, CEO MC2 Innovations
Mówi o sobie, że jest najstarszą startuperką w Polsce. Nie ukrywa, że prowadzenie start-upu to solidna lekcja realizowania wizji przy ograniczonych środkach. A to, że jest „tą” minister cyfryzacji, tylko utrudnia jej prowadzenie nowego biznesu.
Źródło: SilverMag.pl

Firmy wprowadzają nowe modele pracy
Wydarzenia minionych dwóch lat doprowadziły do głębokich zmian społecznych, politycznych i ekonomicznych. Sektorem, który wciąż odczuwa skutki licznych przeobrażeń, jest branża nieruchomości, w tym rynek biurowy. Firmy reorganizują swoje biura i wprowadzają nowe modele pracy.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Efektywny wiek emerytalny w górę
Czy wiek emerytalny zostanie podniesiony? W związku z kamieniem milowym Krajowego Planu Odbudowy nr 68 rozpętała się burza wokół wieku emerytalnego. Punkt ten zakłada działania na rzecz „podniesienia efektywnego wieku emerytalnego”.
Źródło: GazetaSenior.pl

Maląg: Te zmiany chcemy wprowadzić do Kodeksu pracy
Do Kodeksu pracy zostanie wprowadzona możliwość pracy zdalnej oraz hybrydowej. Jak powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, pandemia pokazała, że praca zdalna się sprawdziła.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Rząd szykuje zachęty dla pracujących emerytów
Buda pytany w poniedziałek w radiu TOK FM o podniesienie wieku emerytalnego w związku z tym, że w Krajowym Planie Odbudowy jest zobowiązanie dot. tego, by Polacy pracowali dłużej, zwrócił uwagę, że chodzi o tzw. efektywny wiek emerytalny.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Tomasz Miłosz, prezes GIGLIKE. GIG-ekonomia to nowy trend i recepta na brak specjalistów
Kim jest GIGer? – Geneza słowa GIG sięga XX wieku – dotyczyło muzyki i oznaczało dodatkowy koncert. Dziś oznacza coś nieregularnego i krótkotrwałego. GIG-ekonomia oparta jest na elastycznych formach współpracy, polega na wykonywaniu projektów bez umowy o pracę.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Seniorzy ruszyli do pracy. Powód? „Niepokój o przyszłość” – 04.06.2022
W Polsce wyraźnie wzrósł poziom aktywności zawodowej osób w wieku emerytalnym i przedemerytalnym — uważają analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Na rynek pracy weszło 8,2 proc. mężczyzn i 3,3 proc. kobiet w wieku 60-64 lata, którzy do tej pory nie pracowali.
Źródło: BusinessInsider.com.pl

Wiek emerytalny w górę? Problematyczny dla rządu warunek KPO – 03.06.2022
Porozumienie z Komisją Europejską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy jest, teraz przed Polską czas na wypełnianie tzw. kamieni milowych. Kamień nr 68 zakłada działania na rzecz „podniesienia efektywnego wieku emerytalnego”.
Źródło: BusinessInsider.com.pl

GUS pokazał wstępne wyniki spisu. Polska ma poważny problem – 23.05.2022
Znamy pierwsze wyniki spisu powszechnego. Te nie mogą napawać optymizmem. Ubywa dzieci i młodzieży, podobnie jak ludzi w wieku produkcyjnym. Wyjątkiem są seniorzy. Tych w ciągu 10 lat przybyło aż 30 proc., czyli blisko 2 mln. Dane GUS pokazują też, że pracujemy coraz dłużej oraz częściej się rozwodzimy.
Źródło: BusinessInsider.com.pl

Połowa z nas nie chce pracować na emeryturze. A połowa wie, że musi – 17.05.2022
Do 2050 roku 40 proc. Polaków będzie mieć 60 lat lub więcej. Obniżony w 2017 roku wiek emerytalny pozwala 60-letnim kobietom oraz 65-letnim mężczyznom zakończyć aktywność zawodową. Jednak 49 proc. z nas zdaje sobie sprawę, że będzie zmuszona pracować dłużej.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Powolna automatyzacja – zamieszanie na rynku dopiero przed nami – 09.05.2022
Automatyzacja miała zabrać tysiące miejsc pracy, ale okazuje się, że nie przyspieszyła tak, jak zakładano na początku pandemii. Tylko 16 proc. pracowników zauważyło, że w ich firmie doszło do skoku technologicznego.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Niesłabnący popyt na pracowników – Konfederacja Lewiatan o danych dotyczących bezrobocia – 09.05.2022
We wskaźnikach dot. polskiego rynku pracy nie widać konsekwencji wojny za naszą wschodnią granicą, ale niesłabnący popyt na pracowników – stwierdził w poniedziałkowym komentarzu do danych na temat rynku pracy Mariusz Zielonka z Konfederacji Lewiatan.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Praca. Partnerski offboarding. Kontakt z byłym pracownikiem może się okazać na wagę złota – 02.05.2022
Problemy z rekrutacją łączą się w firmach także z procesami odejść pracowników. Nasz kandydat wszak gdzieś pracuje. Co zrobić, aby jako pracodawca nie mówić do widzenia, ale do zobaczenia i po partnersku budować swoją markę pracodawcy?
Źródło: Next.Gazeta.pl

Rewolucja na rynku pracy. Zniknie 20 proc. Zawodów – 03.05.2022
Według ostatniego raportu World Economic Forum automatyzacja ma zabrać nawet 85 mln miejsc pracy. Nowa analiza Pearson nieco łagodzi te prognozy i pokazuje, że w przyszłości zniknie 20 proc. zawodów. Chodzi m.in. o pracowników administracji i sprzedawców, w tym głównie kasjerów.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Praca. Firmy otrzymują coraz mniej CV. Dobre ogłoszenie to połowa sukcesu w rekrutacji – 01.05.2022
Jeśli chcemy odnieść sukces w zatrudnianiu pracowników powinniśmy się pokazać z dobrej strony,0 ale nie wyciągać na start wszystkich asów z rękawa. Co zrobić, aby przyciągnąć do pracy u nas ludzi, których potrzebujemy zatrudnić?
Źródło: Next.Gazeta.pl

Pożegnaj się z klasą z pracownikiem – 19.04.2022
Pracując w dziale personalnym lub na stanowisku menedżerskim mamy przed sobą wiele zadań związanych z budowaniem ścieżki zawodowej pracowników i rozwojem ich kompetencji. Sam proces rekrutacji nowych pracowników, jak i późniejsze zarządzanie zespołem jest niezwykle angażujące, ciekawe, pełne wyzwań i samo w sobie atrakcyjne.
Źródło: GoldenLine.pl

Powrót do biura? Nie ma mowy, zmieniam robotę. Rynek pracy przechodzi rewolucję – 18.04.2022
Kilka milionów polskich pracowników doświadczyło tego, czym jest praca zdalna. Dziś nie są chętni, by wracać do biur, choć niektórzy menedżerowie naciskają na takie rozwiązanie. Póki trwa rynek pracownika, ten pęd może się źle dla nich skończyć. Trwa rewolucja.
Źródło: BusinessInsider.com.pl

Trwa wielki exodus pracowników. 40-proc. wzrost liczby rezygnacji – 16.04.2022
Szefie, odchodzę! – to zdanie nigdy nie padało tak często. Aż 40 proc. menedżerów w korporacjach odnotowało wzrost liczby rezygnacji z pracy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, wynika z danych Adobe. Czy uciekający pracownicy żałują swojej decyzji? Tak, ale tylko nieliczni.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Wolą być bezrobotni niż nieszczęśliwi w pracy. Pokolenie Z robi prawdziwą rewolucję – 06.04.2022
Millenialsi i przedstawiciele pokolenia Z zmieniają dynamikę relacji w miejscu pracy. Czasy, gdy szef miał autorytet tylko ze względu na zajmowaną pozycję, odchodzą do przeszłości. Najmłodsze pokolenie wcale też nie uważa pracy za najwyższą wartość.
Źródło: Money.pl

Głodowe emerytury Polek. Są w gorszej sytuacji niż mężczyźni – 22.03.2022
Sytuacja finansowa przechodzących na emeryturę Polek staje się coraz bardziej dramatyczna. Kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni. Do tego pracują krócej, przez co mają głodowe świadczenia – pisze „Forbes”. Według szacunków ZUS, Polki, które dziś wchodzą na rynek pracy, będą mogły liczyć na niewielki ułamek swoich zarobków.
Źródło: o2.pl

Generacja Z. Postmilenialsi, zoomerzy na rynku pracy. Czego chcą od życia niespełna trzydziestolatkowie – 19.03.2022
Zetka odpisuje szybko, jest wiecznie w sieci, ale nie chce być wiecznie w pracy. Dla postmilenialsów, generacji Z, która właśnie zaczyna trząść rynkiem pracy, hasła takie jak gender, green, giving mają kluczowe znaczenie. Czym różnią się od iksów i igreków i dlaczego mogą pomylić boomera z dinozaurem?
Źródło: Weekend.Gazeta.pl

Zoomerzy nadchodzą i „szukają” szefa. Odważylibyście się wysłać CV? – 15.02.2022
Zoomerzy, generacja Z, post-millenialsi, Zetki. Można nazywać się ich w różny sposób, ale zawsze chodzi o to samo – pokolenie, które właśnie uczy się w szkołach, studiuje oraz wchodzi na rynek pracy. Świeżą krew, która zaczyna coraz śmielej krążyć w gospodarczym i społecznym krwioobiegu.
Źródło: Next.Gazeta.pl

Wysłali ponad tysiąc zmyślonych CV. Wniosek? To nie jest kraj dla trochę starszych ludzi – 27.01.2022
Kandydaci w wieku poniżej 30 lat otrzymywali zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną średnio dwa razy częściej niż osoby powyżej 50. roku życia – wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Tzw. ageizm, czyli problem dyskryminacji ze względu na wiek, jest szczególnie widoczny na warszawskim rynku pracy.
Źródło: Next.Gazeta.pl

Pracodawcy szykują się na walkę o pracowników – 04.01.2022
Firmy mają rekordowe plany rekrutacji na 2022 r., ale aż trzy czwarte z nich spodziewa się trudności z pozyskaniem kandydatów. Takich obaw jest niemal dwa razy więcej niż przed rokiem.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Agnieszka Chłoń-Domińczak, SGH: Polacy za szybko przechodzą na emeryturę – 25.01.2022
Firmy mają rekordowe plany rekrutacji na 2022 r., ale aż trzy czwarte z nich spodziewa się trudności z pozyskaniem kandydatów. Takich obaw jest niemal dwa razy więcej niż przed rokiem.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Coraz więcej seniorów dorabia do emerytury – 22.01.2022
W trzecim kwartale 2021 r. emerytury w Polsce pobierało niemal 6 mln osób. Wśród nich 754 tys. osób było aktywnych zawodowo – to o 67 tys. osób więcej niż trzy kwartały wcześniej.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Kandydata 50+ pilnie zatrudnię, czyli dlaczego Silversi mają szansę podbić rynek pracy – 06.10.2021
Dzięki rozwojowi medycyny i techniki żyjemy coraz dłużej. Ma to wpływ na demografię – Europa bardzo szybko się starzeje, a Polska nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Osoby w wieku 50+ stanowią dziś niemal 40 proc. naszego społeczeństwa i szacuje się, że do 2040 r. ponad połowa z nas będzie należała do tej grupy.
Źródło: Biznes.Interia.pl

Polska gospodarka potrzebuje potencjału seniorów, a tylko co szósty Polak w wieku 60+ pracuje – 15.06.2021
Zdecydowana większość seniorów (68 proc.) dobrze ocenia swoją kondycję fizyczną, a zaledwie 8 proc. osób w wieku 60+ nie korzysta z urządzeń cyfrowych. Jednocześnie, 68 proc. ma poczucie jakiejś formy wykluczenia społecznego, a ponad połowa (57 proc.) odczuwa gorsze traktowanie na rynku pracy.
Źródło: Pie.net.pl

Będziemy pracowali do 70. roku życia? Tak twierdzi główny ekonomista PFR – 08.02.2021
Zapomnijmy o wieku 60 czy 65 lat jako momencie schodzenia z rynku pracy. Ta cezura pochodzi z realiów demograficznych połowy XX wieku – powiedział w wywiadzie dla 300Gospodarka główny ekonomista Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Dobrowolski.
Źródło: BusinessInsider.com.pl

Oficjalny wiek emerytalny wyjdzie z użycia. W wieku 70 lat będziemy wciąż pracować – wywiad z głównym ekonomistą PFR – 8.02.2021
Jestem przekonany, że w najbliższej dekadzie, może dwóch, wyjdzie z użycia oficjalny wiek emerytalny. Ta cezura pochodzi z realiów demograficznych połowy XX wieku i jest nie do utrzymania. Mając 70 lat nadal wielu z nas będzie pracować.
Źródło: 300Gospodarka.pl